20170714 b

Rusza nabór do limitowanej wersji kalendarza "Power of Community 2018" przygotowywanego w ramach kolejnej edycji kampanii edukacyjnej "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa". Po
raz pierwszy, w profesjonalnej sesji z 11 crossfitowcami, weźmie udział zwycięzca ogólnopolskiego naboru - mąż, ojciec, partner, brat - Może właśnie Ty lub inny mężczyzna trenujący crossfit, którego znasz, zostanie "12-tym miesiącem" wyjątkowego kalendarza tworzonego w wyjątkowym celu.


Kampania "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" powstała w 2016 roku z inicjatywy Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, by wesprzeć kobiety w zapobieganiu rakowi piersi, a także w przebiegu choroby - na każdym jej etapie. Przekaz kampanii kierowany jest do mężczyzn, by dostarczyć im wiedzy o sposobach wsparcia oraz narzędziach do rozmowy z kobietami ważnymi w ich życiu. Partnerom, dodatkowo, kampania umożliwia nabycie umiejętności wspólnego badania piersi partnerki.

- Kalendarz "Power of Community" jest nieodłącznym elementem kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" i jednym ze sposobów oraz przykładów wsparcia. Dochód z jego sprzedaży przeznaczany jest bowiem na pomoc kobietom  z chorobą nowotworową. - mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej - W tym roku środki zebrane przez Fundację zasilą inicjatywy przeznaczone dla kobiet z zaawansowaną chorobą nowotworową. Zanim jednak to nastąpi poszukujemy "12-go miesiąca" do tego wyjątkowego kalendarza.

- Nawiązanie BreastFit'u do popularnej dyscypliny sportu jaką jest crossfit, wynika z pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami - mówi Jakub Popławski, pomysłodawca kalendarza "Power of Community". Mężczyzna, który zostanie wybrany do uczestnictwa w projekcie, a jego zdjęcie ukaże się w kalendarzu, musi żyć zgodnie z tą filozofią. Bycie twarzą kalendarza zobowiązuje do szerzenia idei BreastFit'u, do wiedzy na temat zapobiegania rakowi piersi, samej choroby, a także niezbędnego wsparcia dla wszystkich kobiet, których zdrowie jest dla nas ważne - dodaje Jakub Popławski, pomysłodawca kalendarza "Power of Community".

Nabór do kalendarza "Power of Community" trwa do 5 sierpnia 2017 roku. Szczegóły dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie Kampanii.

Rak piersi jest najczęściej diagnozowaną chorobą nowotworową i drugą nowotworową przyczyną śmierci wśród polskich kobiet. W Polsce rak piersi rozpoznawany jest najczęściej u kobiet w wieku 50-69 lat. Rośnie jednak liczba przypadków diagnozowanych u kobiet młodszych. W ciągu ostatnich 30 lat zachorowalność na raka piersi wzrosła prawie 2-krotnie wśród kobiet w wieku 20-49 lat. Oznacza to, że rak piersi coraz częściej dotyka kobiety w pełni aktywne w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym[1]. Części tych dramatycznych statystyk udałoby się zapobiec, gdyby kobiety poddawały się regularnym badaniom profilaktycznych, wcześnie wykryte zmiany nowotworowe dają bowiem lepsze rokowania.

"BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" jest elementem wspierającym przekaz kampanii "My Time. Our Time" dedykowanej kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Partnerem kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" jest Novartis Poland.

[1] Wojciechowska U. i Didkowska J. "Zachorowania i zgony na nowotwory złośliwe w Polsce", Krajowy Rejestr Nowotworów, Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie. [Online] [Zacytowano: 27 sierpnia 2014.] http:// onkologia.org.pl.

***
Kontakt dla mediów:
Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej: Anna Kupiecka, +48 663 874 106, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro Prasowe kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa": Daria Bojkowska, +48 608 281 135, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomagają nam

stra.fw bayer magodent.fw advalue magodent.fw novartis fakraczki.fw osobyprywatne.fw crosfit               

Współpracujemy

pozdrowie.fw pkopd.fw pkopd.fw pkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwpkopd.fwaaa.fwalivia.fwfpzycie.fwinstytut.fwkidl.fwmagodent.fwrak n roll.fwb-life 

Zapisz